O Nas

 

Zaufaj Nam

 

 

Sprawiamy, że Twój wielki dzień będzie wyjątkowy.

 

Cała Sycylia kusi sławną kuchnią śródziemnomorską, urokliwymi krajobrazami, wspaniałą architekturą, cudownymi plażami wulkanicznymi idealnymi na miejsce ceremonii, a także doskonałymi miejscami na sesje ślubne.

W ofercie do wyboru śluby na plaży, na tarasach widokowych, na tle schodów tureckich, wodospadów, w ratuszach, przy morzu, z wulkanem w okolicy, w altance, w restauracji, w ogrodach, gajach oliwnych, na plantacji winogron. Na Sycylii każda młoda para znajdzie coś dla siebie.

fotografo matrimonio - wedding photography sicily - sicilia sira
Kiedy Harry poznał Sally (1989)

 

„Kiedy już zdecydujesz się spędzić z kimś resztę swojego życia, chcesz, żeby ta reszta życia zaczęła się jak najszybciej.”

Jak zorganizować idealny ślub?

 

 

Organizowanie ślubu oznacza planowanie i dbanie o wszystkie przygotowania do ślubu, przestrzeganie krok po kroku odpowiedniej sekwencji czasu i rzeczy do wykonania. Jeśli chcesz mieć idealny dzień, w którym każdy szczegół reprezentuje Was jako parę i w którym nic nie jest pozostawione przypadkowi warto zdawać sobie sprawę z wielu czynników, o które dobrze zadbać.

 

Ceremonia musi odzwierciedlać Waszą osobowość!

Stwórz ceremonię, która będzie do Was pasować.
Między muzyką, słowami, udziałem krewnych i przyjaciół, gdy każdy element odzwierciedla Wasze oczekiwania możesz poczuć, że ceremonia jest naprawdę taką jaką sobie wymarzyliście.
Unikalny Ślub, ponieważ Wy jesteście wyjątkowi.
To ty wybierasz! Skontaktuj się z nami. Pomożemy spełnić marzenia!

 

Joe Black (1998)

 

„Miłość jest pasją, jest obsesją, jest czymś, bez czego człowiek nie może żyć. Jeśli nie zaczniesz od tego, z czym skończysz?”

Najczęstsze Pytania

 


Jak dlugo trwa ceremonia symboliczna?

To zależy od tego, jaki rytuał wybierzecie: liczba odczytów i ich długoś, muzyczna aranżacja, liczba symbolicznych momentów i dodatkowych atrakcji, które chcesz dodać. Ponadto, wielojęzyczna ceremonia może trwać dłużej.

Gdzie moze odbyc sie ceremonia?

Gdziekolwiek chcesz. Świętowaliśmy w zamkach, willach, salonach, ogrodach, plażach, lasach, łąkach, kaplicach … Nie ma ograniczeń w wyborze upragnionego miejsca, które mówi o Was, które odpowiada Waszym oczekiwaniom. Oczywiście podejmując decyzje bierzemy pod uwagę rozsądek i prawo (wejście na prywatna posesję itp.)

Jakie są rodzaje ceremonii rytualnych?

Ceremonia piasku

Jest jednym z najbardziej lubianych przez małżonków, wybierających ceremonię cywilną: Na czym polega?
Każdy z małżonków otrzymuje szklane naczynie zawierające kolorowy piasek i razem wlewają go do większego pojemnika, upewniając się, że oba kolory się wymieszają. Powstałe kolory symbolizują zjednoczenie ich dusz. Piękno tej ceremonii polega na tym, że pozwala ona zabrać ze sobą cenne wspomnienie, a jeśli chcesz zrobić podobne wspomnienia dla swoich gości, możesz później przygotować małe karafki piasku, które zostaną im rozdane jako oryginalne pamiątki. Rytuał ten można osiągnąć za pomocą różnych materiałów: zamiast piasku można użyć kolorowych płynów lub dla bardziej artystycznych małżonków- farb akrylowych rozprowadzonych na płótnie.

Rytuał światła.

Ceremonia światła obejmuje moment, w którym małżonkowie łączą płomienie swoich indywidualnych świec, aby zapalić większą, która reprezentuje ich związek. Zwykle rytuałowi towarzyszy tekst czytany przez celebransa i wybierany spośród tradycyjnych lub oryginalnych dzieł. Najbardziej znany jest belgijski ksiądz Philip Bosmans, autor „Słuchaj świecy swojego małżeństwa”, zawierający głębokie frazy miłosne.

Rytuał różany.

Aby wykonać rytuał różany, będziecie potrzebować dwóch czerwonych róż i wazonu do umieszczenia na ołtarzu. Ten kwiat jest potężnym symbolem miłości od czasów starożytnych: idealny element, który można wymienić jako pierwszy prezent między mężem i żoną, zaraz po wypowiedzeniu zdań obietnicy małżeństwa. W praktyce musisz dać sobie róże i po powrocie do domu wybrać miejsce, w którym można je suszyć i przechowywać. Obietnica, którą trzeba złożyć, to odnawianie tego prezentu w każdą rocznicę -wypełnianie wazonu nowymi różami.

Rytuał celtycki.

Celtyckie małżeństwo jest bardzo starożytnym rytuałem, a jego historia sięga czasów Druidów. Ceremonia celtycka obejmuje fragmenty podobne do tych, które należy wykonać w rytuale Hanfasting i w 4 żywiołach. Odniesienie do tego ostatniego jest w rzeczywistości bardzo ważne: jest taki moment, w którym uczestnicy muszą zebrać się w kole, aby przywołać punkty kardynalne i elementy uniwersalne. Te elementy pojawiają się również w hymnie recytowanym podczas uroczystości- użycie wstążek pochodzi z przeszłości: małżonkowie splatali białą i czerwoną linę, która reprezentowała połączenie męskiej i żeńskiej strony. Dziś jest to czerwona koronka, która określa więź między bliskimi, zastępując obrączki, a rytuałowi towarzyszy dźwięk harfy w tle. Nawet tutaj nie zabraknie zabawy: przygotuj się na zdjęcie eleganckich damskich butów i wejdź do kręgu tańca.

Obrzęd dell’Handfasting.

Rytuał Handfasting polega na związaniu rąk małżonków, który symbolizuje ich związek. Zgodnie z tradycją, więź ta łączy także duszę ich bliskich i nie zawiera jedynie umowy prawnej. Aby wykonać ten rytuał, należy zdobyć zdobioną opaskę lub zestaw trzech splecionych wstążek, reprezentujących zarówno twoja rodzinę z której pochodzisz, jak i nową rodzinę, którą wkrótce utworzysz. Kolory można oczywiście dopasować do kolorów wybranych na aranżacje weselne, na przykład mogą odtworzyć odcienie bukietu kwiatów.

Czy wymieniamy się obrączkami?

Oczywiście: wymiana pierścieni reprezentuje jedną z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych form symbolizujących więź pary. Ale nie jest to obowiązkowe ani nie jest to jedyny możliwy symboliczny moment. Celebrans pomoże ci wybrać symboliczne akty, które najlepiej pasują do Waszych osobowości.

Czy musimy napisać przysięgę małżeńską?

Zależy od preferencji, jeśli chcecie – to oczywiście jest to możliwe.
W przeciwnym razie możesz użyć jednej z tradycyjnych formuł, klasycznej lub oryginalnej, z repertuaru Egeria. Nawet jeśli zdecydujecie się zrobić to sami, nadal możecie liczyć na nasze wsparcie.

Czy zadbacie o kwiaty i wystrój?

Tak, zajmujemy się nie tylko ceremonią. Oferujemy kompleksowe usługi weselne. Także podroż poślubną.

Jak mogę zarezerwować wasze usługi?

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na spotkanie.

WAŻNE!

Ślub Cywilny

Formalności:

 • zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą (“nulla osta al matrimonio all’estero”),
 • polski dokument potwierdzający tożsamość (paszport lub dowód osobisty),
 • polski odpis zupełny aktu urodzenia,
 • kopie dokumentów tożsamości dwóch świadków,
 • w przypadku osób zawierających kolejny ślub wymagany jest akt ślubu na formularzu europejskim z adnotacją o rozwodzie (w przypadku rozwódek włoskie prawo wymaga upłynięcia co najmniej 300 dni od daty orzeczenia rozwodu).
 • pisemne zapewnienie, przewidziane w art. 76 ust. 1 ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. z 2014 r., poz. 1741 z późn. zm.), że nie wiedzą o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa.

Ślub Konkordatowy / Kościelny

Formalności:

 • dokument „nulla osta al matrimonio all’estero” gdzie obowiązkowo muszą byc wymienione nazwiska i imiona rodziców nowożeńców. Dokument ten najlepiej musi być przetłumaczony i zalegalizowany przez polską placówke dypolomatyczną na terenie Włoch.
 • zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego
 • świadectwa chrztu 
 • świadectwa bierzmowania

Symboliczny

Ślub symboliczny nie posiada określonych wymogów. Na ceremonię symboliczną decydują się m.in. pary, które nie mogą albo z różnych względów lub chcą wziąć ślubu kościelnego i cywilnego. Poza tym często ślub cywilny wydaje się formalny, oschły, przewidywalny i powtarzalny, podczas gdy wiele osób postrzega wstąpienie w związek małżeński jako wydarzenie niezwykłe i chciałoby nadać mu unikalny charakter. Od 2015 możliwe jest zawieranie ślubu cywilnego w plenerze, jednak forma ta posiada liczne obostrzenia – na przykład musi wyrazić zgodę na przeprowadzenie takiej ceremonii w plenerze, musi się ona odbywać w miejscu podkreślającym rangę wydarzenia, gwarantującym zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz bezpieczeństwa uczestników. Jeżeli więc zdaniem urzędnika zajdzie „uzasadniona przyczyna” może nie wyrazić zgody na ceremonię w proponowanej formie.

Zainspirujemy Cię …

 

 

Na Plaży

W Hotelu

Zareczyny

Cena za parę młodą już od:15.700 PLN
Cena zawiera:
 • organizację ślubu i wszystkich formalności
 • pobyt w hotelu
 • przeloty rejsowe, ubezpieczenia, opiekę rezydenta
 • wszystkie składniki oferty mogą zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb, łącznie z tańszymi przelotami czarterowymi/rejsowymi.

* Podana cena jest kwotą orientacyjną, skalkulowaną na moment tworzenia oferty.